- Anmälda lag och spelprogram

Anmälda lag turneringar hösten 2017 (uppdaterat 17.8.2017)

Ålandstidningen Cup, P05, 2-3/9, 2017 Spelschema/Peliohjelma

  1. IFK Mariehamn grön
  2. IFK Mariehamn vit
  3. Palokan Riento Keltainen
  4. Palokan Riento Musta
  5. LTU
  6. IF Fram
  7. FC Inter
  8. Mäntsälän Urheilijat
  9. Almunge IK
  10. Stensätra IF
  11. Gustavsbergs IF röd
  12. Gustavsbergs IF vit
  13. Märsta IK svart
  14. Märsta IK gul
  15. Noormarkun Koitto
  16. Djurgårdens IF
  17. Jomala IK
  18. MaPS grön
  19. MaPS svart
  20. Lemlands IF

Ålandstidningen Cup, P06, 9-10/9, 2017

  1. IFK Mariehamn grön
  2. IFK Mariehamn vit
  3. TuNL White AC
  4. TuNL White FC
  5. FC Ulvila
  6. Brommapojkarna
  7. Hammarby
  8. Åkersberga BK svart
  9. Åkersberga BK grön

Ålandstidningen Cup, F06, 9-10/9, 2017

  1. IFK Mariehamn

Mariehamn Cup, P07, 7-8/10, 2017

  1. IFK Mariehamn grön
  2. IFK Mariehamn vit
  3. IF Fram
  4. Käpylän Pallo City
  5. Hammarlands IK
  6. AIK svart
  7. AIK gul
  8. IFK Lidingö
  9. IFK Haninge vit
  10. IFK Haninge blå
  11. Nakkilan Nasta
  12. Hagby IK röd
  13. Hagby IK svart

Mariehamn Cup, F07, 14-15/10, 2017

  1. IFK Mariehamn

Mariehamn Cup, F05, 14-15/10, 2017

  1. IFK Mariehamn
  2. TuNL valkoinen
  3. IFK Vaxholm vit
  4. IFK Vaxholm blå
  5. Danderyds SK blå
  6. Danderyds SK röd
  7. IFK Österåker
  8. Sollentuna FK svart
  9. Sollentuna FK vit
  10. Turun Weikot
  11. Kvicksunds SK
  12. HJK East

Mariehamn Cup, P04, 21-22/10, 2017

  1. IFK Mariehamn
  2. LoPS
  3. Jomala IK

Ålandsbanken Cup, F04, 28-29/10, 2017

  1. IFK Mariehamn
  2. FC Kuusysi sininen
  3. FC Kuusysi valkoinen
  4. Turun Weikot

Mariehamn Cup, P02, 4-5/11, 2017

  1. IFK Mariehamn
  2. HJK East
  3. TuPS/KP-75 YJ
  4. Vallentuna BK
  5. Västerås SK

*Eckerö Linjen Cup, F01-02, 18-19/11, 2017

  1. IFK Mariehamn
  2. Ekenäs IF
  3. Danmarks IF
  4. Brommapojkarna
  5. Hammarby

*Eckerö Linjen Cup, P03, 25-26/11, 2017 (FULLBOKAD)

  1. IFK Mariehamn grön
  2. IFK Mariehamn vit
  3. Jomala IK
  4. TPK
  5. IFK Stocksund blå
  6. IFK Stocksund vit
  7. Ursvik IK
  8. Vendelsö IK
  9. RaiFu
  10. BK-46

* Spelas i Eckeröhallen

Avslutade turneringar 2017

Alandia Cup, P06 + F06, 18-22/6, 2017. http://alandiacup.com/

Ålandstidningen Cup, P08, 13-14/5, 2017 Spelschema

Ålandstidningen Cup, F08, 13-14/5, 2017 Spelschema

Ålandstidningen Cup, P07, 6-7/5, 2017 (FULLBOKAD) Spelschema/resultat

Viking Line Vårcup, P05, 29-30/4, 2017 (FULLBOKAD) Spelschema/resultat

Ålandhotels Cup, P04, 22-23/4, 2017 (FULLBOKAD) Resultat

Ålandhotels Cup, F04, 22-23/4, 2017 (FULLBOKAD) Resultat

Ålandhotels Cup, P03, 8-9/4, 2017 (FULLBOKAD) Spelschema, P03

Viking Line Vårcup, F01/02, 1-2/4, 2017 Spelschema, F01-02

Mariehamn Cup, P02, 25-26/3, 2017 (FULLBOKAD) Spelschema, P02



   
Mera nyheter
IFK Mariehamn Fotboll r.f.
«  Augusti   »
Ti Ons To Fre
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Kategorier